SEZNAMTE SE S NOVÝM PICASSEM V 5 VIDEÍCH!

 

 

 

 

 

Nový model C4 Picasso je moderní a inovativní monospace, který nabízí to nejlepší z technologického know-how a tvůrčí kreativity značky CITROËN. V roce 2016 vstupuje do nové vývojové etapy. Inteligentní asistenční systémy řízení, jedinečné zážitky při řízení vozu, program CITROËN ADVANCED COMFORT® zaměřený na zajištění všestranného komfortu a maximální efektivita: prohlédněte si videa a objevte všechny novinky tohoto nového vozu!

DESIGN

 

1500x500_C4_Picasso_Design.jpg

 

Myslíte si, že rodinný vůz a dokonalý požitek z jízdy nejdou dohromady? Nový  CITROËN C4 Picasso vám dokáže pravý opak. Dynamické a moderní linie nové verze tohoto originální vozu monospace vychází z unikátního designu jeho předchůdce. Charakteristické stylové rysy nyní oživuje nový emblém značky na zádi vozu, moderní přední maska vyzařující sílu a dynamiku a dvě nové barvy karoserie: šedá Acier a modrá Lazuli.

 

 

 

PŘEDNÍ ČÁST

747x322_C4_Picasso_face_Avant.jpg

CITROËN C4 Picasso má novou dynamickou přední masku, která již na první pohled vypovídá o prvotřídní úrovni toho nového vozu. Světla umístěná ve třech úrovních nad sebou jsou symbolem dnešních vozů CITROËN. Přední nárazník v barvě karoserie rozděluje příď vozu na dvě části a úzké přední světlomety získávají s novou maskou elegantně protáhlý tvar. 

 

 

 

 

 

 

 

DVA ODSTÍNY ČERNÉ

747x322_C4_Picasso_bi-ton2.jpg

Dynamický charakter nového CITROËN C4 Picasso umocňuje také střecha ve dvou odstínech černé. Je to nový designový prvek, který ve spojení s černými kryty vnějších zpětných zrcátek zdůrazňuje osobitost vozu a rozšiřuje možnosti, jak si upravit jeho vzhled podle vlastního přání. Jedná se příplatkovou výbavu, která je k dispozici pro všechny barvy karoserie.

 

 

 

 

 

 

 

ROZMĚRY

 

- Délka: 4,438 m
- Šířka: 1,826 m (s vnějšími zpětnými zrcátky)
- Výška: 1,625 m
- Rozvor: 2,785 m
 

 
 
 
 

ZADNÍ SVĚTLA S 3D EFEKTEM

747x322_C4_Picasso_feux-3D.jpg

Nová zadní světla s 3D efektem mají téměř hypnotický účinek! Jejich moderní technologický vzhled je založený na plastickém efektu, kterým vnitřní kresba světel působí. Zadní světla s 3D efektem jsou součástí základní výbavy všech vozů C4 Picasso.  
 

 

 

 

 

 

 

 

DISKY KOL Z LEHKÉ SLITINY 17''

Tranche-3_2.jpg

Nový CITROËN C4 Picasso může být vybavený novými pětipaprskovými 17'' disky kol z lehké slitiny, které svým černým provedením ladí s novou barvou karoserie modrá Lazuli. Černý diamantový výbrus najdeme i u stávajících hliníkových disků kol.

LOGO ZNAČKY

747x322_chevrons.jpg

Zadní logo značky má novou podobu: chromovaný obrys šípů vyplněný lesklou černou barvou svým dokonalým designem vyjadřuje postavení značky CITROËN (poprvé bylo logo uvedeno s vozem crossover C4 Cactus) a současně zdůrazňuje moderní charakter nového vozu C4 Picasso.

1 VŮZ, 4 PROVEDENÍ INTERIÉRU

 
  • STANDARDNÍ INTERIÉR I. "ČERNÝ"

  • INTERIÉR II. "MODRÝ WILD"

  • INTERIÉR III. "BÉŽOVÝ DUNE"

  • INTERIÉR IV. "ŠEDÝ HYPE"

 

.

Funkční černý interiér se vyznačuje praktičností a kvalitou použitých materiálů. Látkové čalounění Milazzo dokonale ladí s provedením palubní desky nového vozu C4 Picasso. 

 

DOKONALÁ POHODA

 

1500x500_C4_Picasso_Bien-etre-v2.jpg

 

Interiér nového vozu C4 Picasso svědčí o kvalitách a know-how značky CITROËN v oblasti zajištění komfortu cestujících. Jedinečné zážitky z cest s rodinou nebo přáteli jsou umocněné mimořádným potěšením při řízení, které vůz řidiči zprostředkuje svým živým jízdním projevem a nadstandardní výbavou.

 

 

SEDADLO RELAX: DOKONALÝ KOMFORT

747x322_sièges-confort.jpg

Cestujte vždy 1. třídou! Interiér vozu C4 Picasso je navržený ve stylu loftu, kde prosluněnému prostoru vládne pohodlí a příjemná atmosféra. Vše je zasvěcené vašemu komfortu, takže se ve voze se budete cítit jako v bavlnce!  Charakter pohodlného loftu se promítá i do výbavy vozu, která zahrnuje například přední sedadla s masážní funkcí, sedadlo spolujezdce "Relax" s opěrkou nohou v natažené poloze nebo komfortní opěrky hlavy Relax v 1. řadě sedadel s pohodlnou boční oporou.

 

PŘÍJEMNÉ MATERIÁLY

747x322_matières.jpg

V interiéru nového vozu CITROËN C4 Picasso najdete příjemné materiály nejvyšší kvality. Palubní deska s povrchem slush a speciální povrchová úprava vnitřních výplní dveří jsou na dotyk velmi příjemné. Navíc můžete vybírat z bohaté nabídky látek a kůží prvotřídní kvality.
 

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Program CITROËN ADVANCED COMFORT® ovlivnil vývoj nového vozu CITROËN C4 Picasso ve všech směrech. Osvětlení interiéru, variabilita uspořádání, komfortní výbava Pack Lounge, nebývalé možnosti konektivity a dokonale komfortní odpružení... obě verze tohoto nového vozu monospace byly navrženy tak, aby se pro vás každá cesta stala příjemným zážitkem plným pohody a uvolnění. Nastupte si a objevujte účinky CITROËN ADVANCED COMFORT®!
 

Tranche-5.jpg

Habitabilité-Nouveau-C4_Picasso.jpg

VELKORYSÝ PROSTOR

 
Potřebujete velký přepravní prostor? Nový CITROËN C4 Picasso s jistotou uspokojí vaše požadavky na variabilitu uspořádání vozu i jeho prostornost.

Složíte-li sedadla ve 2. řadě, získáte velký zavazadlový prostor s dokonale rovnou podlahou. Se sklopeným opěradlem sedadla spolujezdce navíc můžete převážet předměty o délce více než 2,5 m. A naopak, pokud se rodina rozroste, stačí rozložit sedadla ukrytá pod podlahou v zadní části vozu.
 
 
 
 

ZAVAZADLOVÝ PROSTORC4 Picasso - zavazadelník

 
Další silnou stránkou nového vozu C4 Picasso je jeho zavazadlový prostor. Tvar zadního víka na první pohled vyvolává dojem robustnosti a prostornosti. Zavazadlový prostor je velmi dobře přístupný a jeho přepravní kapacita se podle posunutí zadních sedadel pohybuje v rozmezí od 537 do 630 litrů.

Nový CITROËN C4 Picasso navíc představuje inovaci, která vám usnadní přístup do zavazadlového prostoru s plnýma rukama: zadní víko má nejen vlastní pohon, ale nově je vybavené také bezdotykovým ovládáním. Napříště vám už bude stačit jenom zasunout nohu pod snímač v zadním nárazníku a víko velkého a širokého zavazadlového prostoru se automaticky otevře nebo zavře.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

INTELIGENTNÍ TECHNOLOGIE

 

Navigation-connectée-Nouveau-C4-Picasso.jpg

 

CITROËN C4 Picasso je vybavený novým dotykovým 7'' displejem s vylepšeným komunikačním rozhraním a kapacitní obrazovkou (podobnou najdeme u nejnovějších verzí chytrých telefonů). 12“ HD displej a nový dotykový displej může řidič ovládat odděleně, k dispozici má i nové komunikační rozhraní navigačního systému Connect Nav.
 

 

CONNECT NAV

 

Nový dotykový on-line navigační 3D systém s aktuálním dopravním zpravodajstvím umožňuje provádět zoom pomocí 2 prstů (typ iPad) a vylepšené mapy vám při navigování usnadní orientaci.

Pro zjednodušení dotykového ovládání a z důvodů větší jistoty a bezpečnosti můžete během řízení používat také hlasové ovládání.

 

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

 

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S FUNKCÍ STOP*

747x322_C4_Picasso_régulateur-vitesse-adaptatif.jpg

Jakmile systém pomocí radaru zaznamená přítomnost vpředu jedoucího vozidla, začne automaticky působit na brzdy a plynový pedál (až do úplného zastavení) a udržuje mezi vozy bezpečný rozestup ve vzdálenosti, kterou se řidič navolil. Rychlost lze regulovat v rozmezí od 30 do 180 km/h. 

UPOZORNĚNÍ NA NEPOZORNOST ŘIDIČE

747x322_C4_Picasso_alerte-attention-conducteur.jpg

Upozornění má dvě úrovně: při prvním vybočení ze směru se objeví upozornění "Buďte pozorní" spojené se zvukovou výstrahou. Pokud se situace opakuje, zvuk po 4. vybočení zesílí a objeví se výstraha "Udělejte si přestávku". Systém sám na řízení nijak nepůsobí ani nepřebírá kontrolu nad vozidlem.
 

 

AKTIVNÍ SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘED NEÚMYSLNÝM OPUŠTĚNÍM JÍZDNÍHO PRUHU

Tranche-9_3.jpg

Systém zasahuje při únavě nebo nepozornosti řidiče. Jakmile kamera pro kontrolu podélného značení na vozovce zjistí, že jste přejeli dělicí čáru, aniž byste zapnuli směrová světla, systém vás okamžitě upozorní a upraví dráhu vozu, aby zabránil neúmyslnému opuštění jízdního pruhu.

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU

747x322_SAM.jpg

Systém pomocí diody ve zpětném zrcátku upozorní řidiče na přítomnost jiného vozidla v mrtvém úhlu výhledu. Pokud je vůz vybaven systémem pro automatické navrácení do jízdního pruhu a řidič i přes upozornění zapne příslušný směrový ukazatel, systém začne působit na volant, aby ho od manévru odradil a zabránil srážce. Funkce je aktivní při rychlosti vyšší než 12 km/h.

AKTIVNÍ BRZDOVÝ SYSTÉM

Tranche-9_5.jpg

Jedná se o funkci nouzového brzdění, která umožňuje vyhnout se srážce. Kamera umístěná v horní části čelního skla monitoruje pevné překážky i vozy pohybující se stejným směrem. Pokud při rychlosti jízdy vyšší než 5 km/h systém vyhodnotí, že hrozí bezprostřední riziko srážky, snímač aktivuje automatické brzdění (pokud není funkce vypnutá).

SYSTÉM ROZPOZNÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK OMEZUJÍCÍCH RYCHLOST

Tranche-9_4.jpg

Systém průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním značením a zjištěné údaje zobrazuje na displeji ve voze. Řidič může rychlost doporučenou systémem přijmout jako referenční hodnotu pro tempomat nebo omezovač rychlosti. Funkce je aktivní při jakékoliv rychlosti jízdy.

SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘED SRÁŽKOU

Tranche-9_2.jpg

Systém varuje řidiče v případě, že vzdálenost od vpředu jedoucího vozu není bezpečná a hrozí srážka. Systém funguje při rychlosti vyšší než 30 km/h. Využívá radar umístěný v přední části vozu, který monitoruje pouze objekty pohybující se ve stejném směru, nikoliv pevné překážky. Funkci je možné zapnout/vypnout v příslušném menu dotykového displeje.

 

DIESEL BlueHDi: NEJLEPŠÍ VE SVÉ TŘÍDĚ!

BlueHDi-Nouveau-C4-Picasso).jpg

Nové vozy CITROËN C4 Picasso a Grand C4 Picasso poháněné dieselovými motory Diesel BlueHDi vynikají svou energetickou úsporností a nízkými emisemi CO2. Důkazem je verze C4 Picasso s motorem BlueHDi 120 S&S MAN6, která se dokonce může pochlubit nejnižšími hodnotami v kategorii: od 94 g CO2/km a 3,6 l/100 km.

BENZINOVÝ MOTOR PureTech

747x322_C4_Picasso_PureTech-v2.jpg

Nový CITROËN C4 Picasso rozšiřuje v roce 2017 svou nabídku o nový motor 1,6 THP 165 S&S EAT6.  Jedná se o kompletně předělanou verzi staré generace. Vynikající kvality tohoto motoru spojené s účinností automatické převodovky EAT6 jsou zárukou plynulé a příjemné jízdy.